Tu valgai mažiau, bet kilogramai vis tiek nekrenta? Štai tikroji priežastis!

Daugelis mano, kad mažiau valgant kilogramai turėtų greitai tirpti, bet realybė dažnai būna visai kitokia. Galbūt sumažinai porcijas, atsisakei užkandžių, tačiau veidrodis vis dar nerodo laukiamo rezultato? Šis nusivylimas pažįstamas daugeliui, ir jis turi aiškų paaiškinimą. Vien tik mažesnis kalorijų kiekis nebūtinai užtikrins svorio kritimą, jei ignoruoji kitus svarbius veiksnius. Šiame straipsnyje aptarsime kaip sveikai numesti svorio be streso.

Metabolizmas gali sulėtėti

Kūnas reaguoja į sumažėjusį maisto kiekį kaip į grėsmę – jis pradeda taupyti energiją. Tai reiškia, kad sudeginama mažiau kalorijų, o svorio kritimas sulėtėja. Kai kurie žmonės net pastebi, kad, valgydami mažiau, jaučiasi pavargę ir netenka motyvacijos judėti.

Kad taip nenutiktų, svarbu užtikrinti, kad organizmas gautų pakankamai baltymų ir sveikųjų riebalų. Jie padeda išsaugoti raumenų masę, kuri yra atsakinga už greitesnį kalorijų deginimą net ramybės būsenoje.

Stresas ir miegas – nematomi svorio stabdžiai

Gali būti, kad laikaisi visų taisyklių, tačiau nuolatinis stresas ir miego trūkumas viską sugadina. Kortizolio – streso hormono – perteklius skatina kūną kaupti riebalus, ypač pilvo srityje. O prastas miegas ne tik didina potraukį greitiems angliavandeniams, bet ir lėtina metabolizmą.

Jei naktį neišmiegi bent 7–8 valandų, tavo organizmas gali pradėti veikti ne taip, kaip tikiesi. Dėl to verta peržiūrėti savo miego režimą ir įvesti bent kelias taisykles: išjungti ekranus bent valandą prieš miegą, reguliariai keltis ir gultis tuo pačiu metu.

Gali trūkti reikiamų maistinių medžiagų

Sumažinus porcijas, gali sumažėti ir svarbių vitaminų bei mineralų kiekis organizme. Kai kurių medžiagų trūkumas gali trukdyti numesti svorio.

Magnis ir B grupės vitaminai padeda reguliuoti energijos gamybą ir cukraus kiekį kraujyje.

Baltymai padeda išlaikyti raumenų masę ir užtikrina ilgiau trunkantį sotumą.

Omega-3 riebalų rūgštys gali sumažinti uždegiminius procesus, kurie kartais stabdo riebalų deginimą.

Jei mityboje trūksta šių medžiagų, verta pagalvoti apie kokybiškus papildus ar geriau subalansuotą racioną.

Ar tikrai valgai tiek mažai, kiek galvoji?

Vienas dažniausių klaidingų įsitikinimų – „valgau labai mažai, bet svoris vis tiek stovi vietoje.“ Tačiau dažnai tai tėra pojūtis, nes užkandžiai, papildomos kalorijos iš gėrimų ar netinkamas porcijų vertinimas gali iškreipti realybę.

Bene paprasčiausias būdas tai patikrinti – kelias dienas fiksuoti viską, ką suvalgai. Kartais netgi „nekaltos“ riešutų saujos, sultys ar kavos gėrimai gali turėti didelį kalorijų kiekį.

Kaip sveikai numesti svorio ir pagreitinti rezultatą?

Svarbiausia – ne vien mažinti porcijas, bet subalansuoti mitybą, užtikrinti, kad kūnas gautų reikiamų maistinių medžiagų ir nepamiršti aktyvumo. Kartais užtenka tik nedidelių pokyčių – daugiau baltymų, kokybiško miego ir šiek tiek daugiau fizinio aktyvumo – ir kūnas pats pradės atsikratyti perteklinio svorio.

Jei esi pasiruošęs sveikai numesti svorio, svarbiausia kantrybė ir tinkami įpročiai – ilgalaikis rezultatas bus kur kas tvaresnis nei greiti sprendimai.